Zielonka przypomina o wsparciu dla osób tracących wzrok

Zielonka zachęca osoby tracące wzrok do udziału w nowym projekcie „Widzimy nie tylko oczami”, realizowanym przez Instytut Tyflologiczny Polskiego Związku Niewidomych. Tracisz wzrok i masz już problemy z odczytywaniem druku, godzin na zegarku czy numerów nadjeżdżających autobusów? Nie zauważasz przeszkód albo unikasz wychodzenia o zmroku? Wstydzisz się tego i nie masz z kim o tym porozmawiać? Polski Związek Niewidomych wie, jak Ci pomóc.

 

Instytut Tyflologiczny rozpoczął nowy projekt „Widzimy nie tylko oczami” dla osób tracących wzrok, zamieszkałych na terenie Wschodniego Mazowsza – powiatów: garwolińskiego, łosickiego, mińskiego, ostrowskiego, siedleckiego, sokołowskiego, węgrowskiego, wołomińskiego.
Zespół doświadczonych specjalistów i rehabilitantów pomoże Ci zachować albo odzyskać niezależność.
Nauczysz się:
• wykonywać codzienne czynności metodami bezwzrokowymi,
• poruszać po ulicy bezpiecznie i samodzielnie,
• korzystać z nowoczesnych technologii komputerowych, dzięki którym będziesz mógł czytać, pisać i zdobywać informacje.
Jeśli jesteś zainteresowany udziałem w tym projekcie, zadzwoń na infolinię: 22 887 60 86 czynną od poniedziałku do piątku, w godz. 10.00-14.00.
Uwaga! Nie musisz posiadać orzeczenia o stopniu niepełnosprawności. Realizatorzy zapraszają także osoby z bliskiego otoczenia osób tracących wzrok.
„Widzimy nie tylko oczami” – stworzenie modelu koordynowanego wsparcia dla osób tracących wzrok w ich środowisku lokalnym. Projekt pilotażowy dla Wschodniego Mazowsza realizowany przez Instytut Tyflologiczny PZN. Zadanie dofinansowane ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego.