Hipertensjologia - skuteczne leczenie nadciśnienia

Hipertensjolog to lekarz specjalista zajmujący się nadciśnieniem tętniczym i wszystkim, co z nim związane – przede wszystkim diagnostyką, leczeniem i działaniami profilaktycznymi. Z usług takiego specjalisty można juz korzystać w Centrum Medycznym w Radzyminie.

Nie każdy wie czym zajmuje się hipertensjolog. Jest to lekarz, który ma wieloletnie doświadczenie, wiedzę i umiejętności, aby skutecznie radzić sobie ze złożonymi i trudnymi przypadkami nadciśnienia tętniczego u pacjentów, wszystkimi objawami i dolegliwościami, które są z nim związane. Zajmuje się między innymi: diagnostyką i leczeniem nadciśnienia, opieką nad pacjentami przewlekle chorującymi na nadciśnienie, działaniami profilaktycznymi w zakresie występowania nadciśnienia tętniczego i jego powikłań – udaru mózgu, zawału serca itp.
Jakie są najczęstsze przyczyny nadciśnienia tętniczego? Nie ma na to prostej odpowiedzi. Zdaniem lekarzy w połowie przypadków winne są predyspozycje genetyczne, ale za drugą połowę zachorowań odpowiadamy my sami, a konkretnie styl życia, jaki prowadzimy. Co ważne, sporą grupę pacjentów hipertensjologa stanowią dzieci oraz młodzież. To efekt niezdrowego jedzenia z fast foodów oraz stylu życia młodzieży, spędzania większości czasu przed komputerem i braku intensywnego ruchu.
Co ciekawe hipertensjologia funkcjonuje jako samodzielna specjalizacja w Polsce dopiero od kilkunastu lat – od 2006 roku. Specjalista ten współpracuje z lekarzami innych specjalizacji, którzy kierują do niego pacjentów, lub jest konsultantem i członkiem zespołów terapeutycznych, w skład których może wchodzić np. diabetolog, kardiolog, internista czy geriatra.
W radzymińskim Centrum Medycznym im. Bitwy Warszawskiej 1920 r., świadczeń w zakresie hipertensjologii udziela dr n med. Artyszuk Łukasz. Dzięki odpowiedniej diagnostyce, można znacznie szybciej postawić prawidłową diagnozę i dobrać odpowiednie leki pacjentom którzy zgłoszą się do lekarza hipertensjologa.
Do poradni mogą zgłaszać się osoby w każdym wieku. Problem nadciśnienia dotyczy bowiem coraz większej ilości osób, w tym także kobiet w ciąży. Obecnie ponad 30% Polaków cierpi na nadciśnienie. Bóle głowy, uczucie gorąca, czy zawroty i nudności – takie objawy mogą być pierwszym sygnałem ostrzegawczym.
Użytkownicy Radzymińskiej Karty Mieszkańca mają 20% rabat na konsultacje. Szczegóły dostępne w rejestracji głównej oraz pod nr tel. 22 7607 200