Pierwszy polski robot odkażający z misją w Radzyminie

Inżynierowie z wrocławskiej firmy ControlTec skonstruowali robota do usuwania i unieszkodliwiania bakterii i wirusów z pomieszczeń, w tym koronawirusa SARS-CoV-2.

Dzięki współpracy z firmą Tec4Clean, wspomniany Robot UV-C, został zaangażowany do skutecznej i bezpiecznej dekontaminacji pomieszczeń z bakterii i wirusów w Poradni Podstawowej Opieki Zdrowotnej w Radzyminie.
Warto zaznaczyć, iż firma Tec4Clean, oferuje wynajem oraz sprzedaż Robota UV-C - swoją ofertę kierują nie tylko do placówek ochrony zdrowia, ale również m.in. do urzędów, restauracji czy szkół.
Dużym atutem jest to, że robot dysponuje technologią skanowania pomieszczeń i tworzenia map. To oznacza, że porusza się swobodnie w dowolnej przestrzeni i omija napotkane przeszkody.
Robot UV-C ControlTec przeszedł wszystkie wymagane badania, posiada deklaracje zgodności WE i znak CE. Skuteczność i żywotność lamp UV – a w konsekwencji skuteczność systemu sterylizacji – jest potwierdzone badaniami producenta i niezależnych jednostek badawczych.
Skuteczność działania UV-C przeciw wirusom potwierdzają liczne badania laboratoryjne, a przeciw bakteriom – badania mikrobiologiczne.