Terapia manualna kręgosłupa

W terapii manualnej kręgosłupa zasadnicze znaczenie ma dobre zdiagnozowanie problemu zdrowotnego. Dlatego należy skorzystać z porady fachowca. Ofertę terapii manualnej wraz z konsultacją magistra fizjoterapii posiada Centrum Medyczne im. Bitwy Warszawskiej 1929 r. w Radzyminie.

Terapia manualna jest częścią medycyny, która zajmuje się badaniem i leczeniem zaburzeń czynności układu ruchu, a w szczególności schorzeń kręgosłupa.
W terapii manualnej stosuje się techniki diagnostyczne oraz terapeutyczne w celu wykrycia przyczyn oraz opracowania metod leczenia schorzeń kręgosłupa i układu ruchu. Wskazaniami do terapii manualnej są m. in.: bóle okolicy krzyżowo-lędźwiowej kręgosłupa, rwa kulszowa, bóle mięśni czy bóle głowy.
Kręgosłup cechuje skomplikowana konstrukcja 33 lub 34 kręgów, które utrzymują ciało w pozycji wyprostowanej. W niektórych miejscach posiada on naturalne krzywizny, tzw. lordozy i kifozę. Zdarza się jednak, że pewne dysproporcje spowodowane są nienaturalnymi czynnikami lub chorobami. Wówczas też kręgosłup nie spełnia swojej roli właściwie i mogą temu towarzyszyć bóle. Rehabilitacja kręgosłupa w poradni ma za zadanie zredukować dysfunkcje kręgosłupa i nierzadko, tym samym, istniejący ból.

Techniki stosowane w terapii manualnej są bezpieczne i skuteczne wykorzystują naturalne ruchy ciała a doświadczenie i metody w niej stosowane dają szybkie efekty i oddziaływają kompleksowo pracując z przyczynami problemu.
Specjalista nie tylko wykonuje zabieg terapii manualnej, ale także udziela pacjentowi wielu porad, dotyczących codziennych czynności. Tłumaczy, w jaki sposób chory ma chodzić, siedzieć czy spać. Pokazuje też ćwiczenia do wykonywania w domu, które wzmacniają, mobilizują i mają być wprowadzeniem do właściwej terapii.
Choć terapia manualna jest metodą dość bezpieczną, istnieje kilka przeciwwskazań do jej stosowania. Nie powinno się sięgać po tę technikę, jeśli u pacjentów występują czynne żylaki odbytu, choroby organiczne końca dróg pokarmowych, zaawansowana osteoporoza, problemy z krzepliwością krwi. Na terapię nie powinny się także udawać kobiety w ciąży.
W radzymińskim Centrum Medycznym nie jest wymagane skierowanie - zabieg wykonywany jest odpłatnie. Posiadacze Radzymińskiej Karty Mieszkańca mogą skorzystać z 20% rabatu.
Zapisy pod nr tel. 22 7607 200 lub za pośrednictwem poczty e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.