Areszt dla podejrzewanego o zabójstwo kolegi w Ząbkach

Kilka dni temu policjanci z Ząbek zostali zawiadomieni przez jedną z mieszkanek, że na klatce schodowej leży nieprzytomny mężczyzna z raną brzucha. Już po chwili na miejscu pojawili się funkcjonariusze i ratownicy medyczni. Mężczyzna został natychmiast przetransponowany do szpitala, gdzie mimo podjętych starań personelu medycznego, zmarł. 

Zebrane na miejscu przez policjantów ślady wskazywały, że mogło dojść do przestępstwa. Funkcjonariusze od razu przystąpili do działań. Zebrane przez nich informacje wskazywały, że w mieszkaniu podejrzanego o ten czyn 32-latka, podczas spotkania towarzyskiego mogło dojść pomiędzy nim a zmarłym 35-latkiem do kłótni, która przeniosła się następnie na klatkę schodową, gdzie „gość” został ugodzony nożem w okolice brzucha. Napastnik po tym zdarzeniu wrócił do mieszkania, w którym przebywał.
32-latek został zatrzymany i umieszczony w policyjnej celi. Badanie stanu trzeźwości wykazało blisko 2,8 promila alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna został przesłuchany, złożył też swoje wyjaśnienia. Prokurator Prokuratury Rejonowej w Wołominie przedstawił mu zarzut zabójstwa 35-latka. Sąd przychylił się też do wniosku prokuratora stosując wobec 32-latka najsurowszy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Teraz grozi mu kara nawet dożywotniego pobawienia wolności.