Rekord Wodociągu Mareckiego!

Wodociąg Marecki wtłoczył do sieci rekordową ilość wody w swojej historii. Do Marek popłynęło 7407 m. sześc. Poprzedni rekord pochodził z czerwca 2019 r. Wówczas do sieci wodociągowej trafiło 7284 tys. m. sześc., a mieszkańcy zwracali uwagę na spadek ciśnienia wody. Mimo gigantycznego zapotrzebowania w ostatnich dniach (upały), taka historia już się nie powtórzyła.


„Dzisiaj jesteśmy w o niebo lepszej sytuacji niż dwa lata temu. Od lutego 2020 r. działa bowiem Stacja Uzdatniania Wody nr 2, wybudowana na Czarnej Strudze. Gdyby jej nie było, Stacja Uzdatniania Wody nr 1 (przy ul. Żeromskiego) miałaby ogromne problemy z zapewnieniem właściwego poziomu dostaw – tak naprawdę musiałaby się posiłkować zapasami zgromadzonymi w zbiornikach retencyjnych. Tymczasem miasto rośnie jak na drożdżach, odbiorców przybywa, dlatego budowa SUW2 była niezbędna. W upalne dni oba SUWy dają sobie świetnie radę!” – czytamy na profilu FB Wodociągu Mareckiego.
Budowę SUW2 wsparła finansowo Unia Europejska z Funduszu Spójności. Dzięki pieniądzom z UE Wodociąg Marecki rozbudował praktycznie od zera sieć kanalizacji sanitarnej. W sumie miejskiej firmie udało się do tej pory zdobyć około 107 mln zł pomocy z Brukseli.