Wymień kartę i zachowaj zniżki w Markach

W ubiegłym roku zmieniono zasady przyznawania Mareckiej Karty Mieszkańca (MKM), która uprawnia do zniżek u jej partnerów, przede wszystkim z naszego miasta. Obecnie jest ich 66.

- Chcemy, żeby ten przywilej należał wyłącznie do osób, które płacą PIT, wskazjąc nasze miasto w rocznym zeznaniu podatkowym. To ważne, bo dzięki temu część podatku, który i tak musimy oddać państwu, wraca do Marek i jest przeznaczany m.in. na edukację dzieci oraz inwestycje – podkreśla Anna Marchlik, sekretarz miasta.
Marecka Karta Mieszkańca znajduje się obecnie w portfelach 8 tys. osób. Dla ogromnej większości ich ważność wygaśnie z końcem czerwca tego roku. Wówczas też dla takich osób wygasną zniżki u partnerów m.in. nie będzie tańszych wejść na pływalnię MCER.
- Zapraszamy Państwa oraz dzieci do wyrobienia lub przedłużenia karty. Wydajemy ją w Centrum Aktywności Fabryczna 3. Do wyrobienia nowej Mareckiej Karty Mieszkańca lub jej przedłużenia niezbędne jest okazanie pierwszej strony rozliczenia rocznego PIT – albo z pieczęcią potwierdzającą złożenie w urzędzie skarbowym albo z tzw. UPO, gdy zeznanie było składane elektronicznie. Wówczas MKM otrzymają oczywiście również dzieci wnioskodawcy. Nie trzeba na nowo składać wniosku o wydanie karty – wystarczy okazać w CAF3 starą kartę – podkreśla Monika Banaszek, naczelnik Wydziału Aktywności Lokalnej.
Zmienił się również wygląd MKM. Znajdują się na niej zdjęcie, hologram i termin ważności karty.
- Prosimy nie martwić się o zdjęcie. Zrobimy je, gdy przyjdą Państwo po odbiór nowej MKM do Centrum Aktywności Fabryczna 3. Prosimy jedynie, by nie odkładać tego na ostatnią chwilę – dodaje Monika Banaszek.
Jedno się nie zmienia – wydanie karty pozostaje bezpłatne.

Centrum Aktywności Fabryczna 3 jest otwarte w godzinach pracy urzędu. Będą też cztery dni (21,23, 28 i 30 czerwca), kiedy CAF3 będzie pracować do godz. 20.00.