Najnowsze wyzwania Bankówki Zielonka

O meczach i nowych wyzwaniach Bankówki Zielonka rozmawiam z Krzysztofem Rybeckim - Prezesem UKS BANKÓWKA ZIELONKA i Trenerem Seniorskiej Drużyny.


Sylwia Kowalska: Bankówka Zielonka jest po drugim meczu ligowym Ekstraligi Mężczyzn, który niespodziewanie pokazał wynik idący szybko w cała Polskę. Jakie ma Pan wrażenia po spotkaniach?


Krzysztof Rybacki: Wynik meczu Górale NT przeciwko BANKOWKA ZIELONKA zakończony wynikiem 1:16 nie nazwał bym do końca sukcesem. Jest to jak najbardziej duży zastrzyk pozytywnej energii gdyż taki wynik, w tak prestiżowym meczu jest wyjątkowy i na pewno na długo zapadnie w pamięci wszystkich drużyn w Polsce. Trzeba podkreślić, że przed tym mecz rozegraliśmy już 12 innych spotkań, więc można powiedzieć, że naszym atutem było to, iż drużyna jest w rytmie meczowymi. Ważne jest również, że ten mecz potwierdził nam dobry kierunek jaki obraliśmy przed rozpoczęciem sezonu, pod kontem personalnym oraz taktycznym, więc tego będziemy się dalej trzymać.


- Długo trwały przygotowania do meczu?


- Do każdego meczu przygotowujemy się stricte tydzień przed kolejnym spotkaniem. Zwracamy uwagę na indywidualności w zespole przeciwników, jak drużyna przeciwna gra w ofensywie by być przygotowanym do trzymania naszych założeń w obronie. Po za tym, głównie staramy się narzucić przeciwnikowi własny styl gry, by nie pozwolić przeciwnikom rozwinąć skrzydeł.


- Jak ocenia Pan drużyny, z którymi Bankówka konkurowała?


- Jest to dopiero początek rozgrywek, więc ciężko oceniać. Na pewno Gdańsk zagrał mądrze taktycznie, wiedząc na co nas stać i jakie sami mają możliwości. Górale natomiast, chyba nie zdawali sobie sprawy w jakim są miejscu odnośnie przygotowania i jakie mają możliwości kadrowe. Ich niewiedza i brak odpowiedniej taktyki na pewno przyczyniły się do tak wysokiej porażki.


- Jakie ma Pan zasługi dla wyniku grupy?


- Nie ma tu żadnych moich zasług mówiąc szczerze. Zawodnicy rozgrywają mecze, podejmują decyzje na boisku i jak zawsze zostawiają dużo serducha i sił . Ja tu jestem tylko po to, by ich pokierować, poukładać, pokazać różne rozwiązania w grze i pomóc im w rozwoju jako sportowcom, by ciągle szli do przodu i stawali się lepsi, a przede wszystkim mieli satysfakcję z gry.


- Czego można Wam życzyć na najbliższą przyszłość?


- Najważniejsze jest, by drużynę omijały kontuzje, więc Zdrowia. Jako klub staramy się zapewnić zawodnikom spokój w przygotowaniach, treningu i rozgrywaniu meczy. Ciężką pracę wykonuje tu cały Zarząd oraz osoby wspierające klub, więc można by było również życzyć nam strategicznego Sponsora, którego nam brakuje. A po za tym, pomyślności i wytrwałości bo wraz z ciężką pracą przyjdą sukcesy.

Chciałbym serdecznie zaprosić młodzież do naszego klubu na zajęcia. Jeśli chcesz być następcą Mateusza Antoniaka czy Michała Sieńko i zagrać w Reprezentacji Polski przyjdź do nas na trening.
Kategoria Dzieci: Trener Andrzej Bobel
Poniedziałek SP3 godz. 17.30-19
Środa SP3 godz. 18.30-20.00
Kategoria Młodzik i Mlodziczka:
Trenerzy Adrian Rudnik i Julia Jurkowska
Poniedziałek SP3 godz. 19.00-21.30 Chłopcy
Czwartek SP3 godz. 17.30- 19.30 Chłopcy
Wtorek OKiS godz. 18.00-19.30 dziewczynki
Środa SP3 godz. 17.00-18.30 dziewczynki
Korzystając również z okazji, Chciałbym wszystkich zaprosić na relację LIVE z naszych meczy na TV Zielonka, która jest patronem medialnym naszego klubu.

Rozmawiała Sylwia Kowalska