Złoty medal w wioślarstwie dla mieszkanki Kobyłki

W Kruszwicy na jeziorze Gopło został rozegrany finał ENEA Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w Wioślarstwie. Mieszkanka Kobyłki, Milena Kozłowska wraz z osadą wywalczyła tam złoty medal w kategorii czwórki podwójnej ze sterniczką.

Milena na co dzień trenuje na Wiśle w klubie WTW Warszawa i ma na swoim koncie już kilka znaczących sukcesów i osiągnięć. Jest ubiegłoroczną wicemistrzynią Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży na ósemce dziewcząt i zwyciężczynią Wielkiego Finału 6 edycji Wioślarskiego TYTANA Warszawy (międzyszkolnych rozgrywek na ergometrze). Jej talent został szybko dostrzeżony i w 2018 roku została zakwalifikowana do programu Polskiego Związku Towarzystw Wioślarskich "Żyrafa" polegającego na szkoleniu zawodniczek i zawodników posiadających predyspozycje do uprawiania tego sportu.