Skatepark w Zielonce

W Zielonce zakończono etap koncepcyjny skateparku, zatem wiemy już, jaki kształt przybierze ten nowy obiekt w Zielonce, z lokalizacją przy ul. Dziennikarskiej. Obecnie Projektant rozpoczyna prace związane z opracowaniem dokumentacji stanowiącej podstawę do ogłoszenia przetargu na wykonawcę tej inwestycji.


Na początku br. została wyłoniona firma, która podjęła się opracowania koncepcji i projektu tego obiektu. W kolejnym kroku, przeprowadzono konsultacje społeczne, podczas których zapytaliśmy przede wszystkim młodzież, czyli największą grupę przyszłych użytkowników skateparku, o jej oczekiwania względem tego miejsca. Projektant opracował dwie wstępne propozycje uwzględniajace zgłoszone postulaty. Dokonano szczegółowych analiz obu opcji, wybraliśmy jedną z nich i przedstawiono ją do zaopiniowania mieszkańcom. Zainteresowanie tematem wśród młodzieży było duże, co skutkowało, że miłośnicy deskorolki, hulajnogi i rolek wnieśli wiele cennych uwag do koncepcji.
Wszystkie te wnioski i sugestie zostały omówione 3 czerwca, podczas spotkania otwartego z udziałem Burmistrza Miasta Zielonka, mieszkańców i projektanta.
Dziś można już przedstawić ostateczną koncepcję skateparku, która opracowana metodami partycypacyjnymi, przede wszystkim odzwierciedla wizję i potrzeby naszej młodzieży związane z tym miejscem.
Elementy skateparku zawarte w koncepcji:
1. Bowl
2. Roll-in + Quarter pipe o nieregularnych kształtach
3. Funbox "fala"
4. Funbox do skoków + piramida
5. Quarter pipe o nieregularnych kształtach
6. Piramida
7. Wall ride z "pool coping"
8. Platforma z lomdomgap, 2x grindbox spadowy, poręcz spadowa, 2x schody, 2x grindbox prosty, poręcz łamana
9. Platforma z piramidą, grindbox prosty, mini quarterpipe
10. Podjazdy z grindbox prosty, grindbox łamany, poręcz łamana
11. Bank ramp + piramida
12. Podjazd z 3x grindbox prosty
13. Poręcz prosta
14. Grindbox
15. Manualbox