Lato w Kobyłce

„Sportowe poranki”
Ośrodek Sportu i Rekreacji Wicher, Miejski Ośrodek Kultury i Urząd Miasta Kobyłka zapraszają dzieci na bezpłatne zajęcia sportowe i taneczne, które będą się odbywały od 6 do 17 lipca w godz. 9-11. Od poniedziałku do piątku, dzieci w wieku od 4 do 10 lat (piłka nożna) oraz od 6-12 lat (pozostałe zajęcia) będą mogły wziąć udział w treningach piłki nożnej, kickboxingu, lekcjach tańca z Mandaryna Dance Studio, z Natalią Ilach, z Iriną Kurpianową (jazz/balet), a także w zajęciach fitness dzieci i młodzieży.
Wszystkie treningi i lekcje odbędą się na terenie OSiR Wicher przy ul. Napoleona – zajęcia w plenerze zapewnią uczestnikom większe bezpieczeństwo. Uczestnicy muszą mieć ze sobą krem z filtrem przeciwsłonecznym oraz nakrycie głowy. Dla uczestników organizator, czyli OSiR Wicher zapewnia wykwalifikowaną kadrę, ubezpieczenie zdrowotne, niezbędny sprzęt sportowy, dobrą zabawę, opiekę w czasie treningów i lekcji oraz wodę. Ze względów bezpieczeństwa przewidujemy limit 14 uczestników na każdych zajęciach.
Wszelkie pytania dotyczące programu można kierować na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub numer telefonu 513 111 686.
Zapisy ruszają już w czwartek 2 lipca. Zgłoszenie do „Sportowych poranków” odbywa się poprzez wypełnienie arkusza zgłoszeniowego wraz z pakietem dokumentów i przesłanie ich na adres mailowy OSiR: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. W zgłoszeniu muszą być zawarte następujące informacje: rodzaj zajęć na jakie zapisywane jest dziecko, dni i godziny rozpoczęcia tych zajęć.


„Baw się z nami odlotowo”! – zajęcia Biblioteki
Do planu atrakcji w mieście dołącza się również Miejska Biblioteka Publiczna, która planuje od 6-10 lipca program "Baw się z nami odlotowo!". Chętne dzieci (15 osób) będą mogły odebrać pakiety do pracy plastycznej. Każdego dnia o godzinie 12.00 na Facebooku będzie publikowany filmik z zadaniem do wykonania w danym dniu. Biblioteka będzie czekała na prace wykonane w domu przez dzieci – w planach jest wykonanie instrumentu muzycznego, lasu w słoiku, eksperymentów, gry z surowców wtórnych, łapacza snów, dzwonków na balkon lub taras, kolorowych kwiatów, a także malowanie piaskiem itp. Dodatkowo od 7 lipca Biblioteka planuje Wyzwanie Czytelnicze dla dzieci i młodzieży – będzie to zabawa, polegająca na rozwiązywaniu zagadek w postaci rebusu, tytułów książek oraz ich autorów. Przez niemal całe wakacje będzie można zbierać punkty, a zwycięzcy otrzymają nagrody. Więcej szczegółów na profilu Biblioteki na Facebooku.