100-lecie szkoły Podstawowej nr 5 w Markach

Trwają obchody 100-lecia Szkoły Podstawowej nr 5 w Markach. Dnia 1 września 1921 roku w obecnych granicach Marek rozpoczęła swoją działalność Publiczna Szkoła Powszechna w Czarnej Strudze. Przez lata szkoła mieściła się w różnych rejonach miasta, w tym w wynajmowanych domach prywatnych. W 1946 roku siedzibą szkoły został budynek przy ulicy Turystycznej 10 (wykorzystywany przez szkołę do 2010 roku). Od 1971 roku szkoła nosi nazwę Szkoła Podstawowa nr 5. W latach dziewięćdziesiątych rozpoczęto budowę nowej siedziby szkoły przy ulicy Wczasowej 5, która w całości została oddana do użytku w 1996 roku. W maju 2002 roku Zespołowi Szkół nr 2, w którego skład wchodzi Szkoła Podstawowa, nadano imię Prymasa Tysiąclecia.

Dnia 28 maja rozpoczęły się obchody stulecia szkoły połączone z akcją „Tęskniliśmy za Tobą, Szkoło!”. Jest wiele zaplanowanych działań, m. in. wywiady z absolwentami i pracownikami szkoły, konkursy, wystawy jubileuszowe, zajęcia i prezentacje materiałów interaktywnych dla uczniów, a na zakończenie uroczysty koncert z okazji 100-lecia szkoły, który odbędzie się w maju przyszłego roku wraz z obchodami Święta Szkoły i 20-lecia nadania imienia.
- Już dziś zapraszamy do uczestnictwa w zaplanowanych działaniach oraz obserwowania w mediach efektów naszej pracy. Z najlepszymi życzeniami jubileuszowymi dla uczniów i absolwentów, byłych i obecnych pracowników – zachęca dyrektor szkoły Elżbieta Piszcz.