Mobilne Miasteczko w Markach będzie działać dłużej

Niedawno Marki informowały, że Mobilne Miasteczko Ruchu Drogowego będzie działać do końca października. Przedłużono jednak ten termin. Mobilne miasteczko będzie otwarte w dni powszednie także w listopadzie. Działa obecnie na terenie Szkoły Podstawowej nr 1 przy ul Okólnej. Korzystają z niego zarówno grupy zorganizowane jak i osoby indywidualne (przypominamy, że od poniedziałku do piątku dzieci muszą znajdować się pod opieką dorosłych). Miasteczko jest czynne od 9.00 do 17.00 (uwaga – między 13.00 a 14.00 trwa przerwa techniczna). Przypomina się o zabraniu własnych rowerów i kasków.

W ubiegłym tygodniu zakończyły się również rowerowe przeglądy, które realizował koordynator miasteczka - Paweł Paczek oraz policjanci. Przed rozpoczęciem lekcji pod mareckimi szkołami sprawdzali oni m.in. stan techniczny rowerów oraz wyposażenie rowerzystów.
- Z każdym rokiem widzimy postęp. Coraz więcej rowerzystów jeżdzi w kaskach, są też coraz lepiej wyposażeni w elementy odblaskowe. Widać, że działania edukacyjne przynoszą efekt. I o to właśnie w tym chodzi - podkreśla Paweł Paczek.