Jazzowe Zaduszki w Radzyminie

2 listopada godz. 19:00. Miejska Sala Koncertowa w Radzyminie Koncert: Jazzowe zaduszki - z Osiecką jazzowo mi


Edyta Szewczyk- dziennikarka prasowa, radiowa i telewizyjna- jest również wykształconą i utytułowaną wokalistką. Miała być śpiewaczką operową. Przez kilka lat pobierała nauki śpiewu solowego w klasie nieżyjącego już tenora, profesora Zdzisława Skwary. Szybko zorientowała się jednak, że nie spełni marzenia ojca o byciu diwą i rzuciła się w kręgi poezji śpiewanej. Jako wokalistkę ostatecznie ukształtowała ją słynna Bednarska- jedna z najbardziej prestiżowych szkół artystycznych w Polsce, gdzie jazzowego śpiewania uczyła się u najlepszych.
Zwyciężczyni popularnego programu telewizyjnego 'Szansa na sukces' i laureatka wielu konkursów wokalnych, trzy lata temu powróciła na scenę po długiej przerwie.
Koncert "Z Osiecką jazzowo mi" to trzeci po „Jazzie z fonoteki mojej mamy” i „Polskiej Madonnie” projekt artystki. "Z Osiecką jazzowo mi" to bardziej i mniej znane kompozycje z tekstami Agnieszki Osieckiej w jazzowych aranżacjach. Wszystkie piosenki w koncercie to absolutnie subiektywny wybór, są to piosenki w jakiś sposób ważne dla Edyty lub takie, które po prostu trafiają do jej serca i zwyczajnie jej się podobają.

Edycie w koncercie będzie towarzyszył zespół w składzie:
Grzegorz Fiedorowicz- instrumenty klawiszowe
Maciej Komar- gitara basowa
Dariusz Zarzycki- saksofon
Jarosław Gaś- perkusja