Darmowa pomoc psychologiczna dla seniorów w Zielonce

Mieszkańcy miasta Zielonka mogą bezpłatnie uzyskać wsparcie psychologiczne w ramach dedykowanej dla nich grupy wsparcia, dostępnej na platformie GrupaWsparcia.pl. Projekt jest wynikiem współpracy miasta Zielonka oraz Fundacji ADRA Polska. Pomoc jest skierowana przede wszystkim do mieszkańców powyżej 60. roku życia, ale będzie mógł z niej skorzystać każdy mieszkaniec potrzebujący wsparcia i chcący zadbać o swoją kondycję psychiczną.

Aby móc skorzystać ze wsparcia psychologicznego, wystarczy zalogować się na portal GrupaWsparcia.pl oraz dołączyć do dedykowanej grupy wsparcia dla mieszkańców miasta Zielonka.
Link do grupy: https://grupawsparcia.pl/portal/grupy/14/wsparcie-dla-seniorow-i-mieszkacow-miasta-zielonka
Dodatkowo, aby ułatwić rejestrację i korzystanie z portalu mieszkańcom 60+, uruchomiona została specjalna infolinia. W celu rejestracji na portalu i dołączenia do właściwej grupy wsparcia mieszkańcy mogą skorzystać z pomocy telefonicznej pod numerem telefonu: 790 796 718.
GrupaWsparcia.pl to platforma pomocy online, która pozwala na w pełni anonimowe, bezpłatne oraz bezpieczne korzystanie ze wsparcia psychologicznego. Została stworzona z myślą o osobach, które poszukują wsparcia w kryzysowych sytuacjach życiowych, np. zmagających się z samotnością, problemami psychicznymi, uzależnieniem czy żałobą.
Dedykowana grupa wsparcia dla mieszkańców miasta Zielonka powstała przede wszystkim z myślą o osobach powyżej 60. roku życia. Ze względu na trwającą pandemię i przedłużającą się izolację społeczną jest to grupa, którą szczególnie dotyka problem samotności, a tym samym konsekwencje z tym związane, czyli pogorszenie kondycji psychicznej. Miasto Zielonka wraz z Fundacją ADRA Polska postanowiło więc wyjść naprzeciw potrzebom seniorów w tym szczególnym czasie. Z pomocy będzie mógł również skorzystać każdy mieszkaniec potrzebujący wsparcia i chcący zadbać o swoją kondycję psychiczną.

Na platformie można bezpłatnie i całkowicie anonimowo – bez konieczności przedstawiania się i pokazywania twarzy – podzielić się swoim problemem i otrzymać realną pomoc. Użytkownik dzieli się tylko tymi informacjami, które uzna za stosowne. Po zalogowaniu się użytkownik może porozmawiać z osobami, które mają podobne doświadczenia i także chciałyby przezwyciężyć swoje słabości. Portal umożliwia dołączanie do już istniejących grup wsparcia, a także tworzenie nowych, skupiających ludzi połączonych wspólnym problemem i chęcią radzenia sobie z nim. W dedykowanej grupie dla mieszkańców miasta Zielonka dla użytkowników dostępna jest pomoc doświadczonego psychoterapeuty współpracującego z Fundacją ADRA Polska.
Platforma działa zarówno w wersji na komputer, jak i w formie aplikacji mobilnej. Dla nowych użytkowników przygotowany jest również samouczek, z którego warto skorzystać, aby poznać najważniejsze możliwości portalu.
Zadanie publiczne finansowane jest środków Miasta Zielonka.
Więcej o GrupaWsparcia.pl: www.grupawsparcia.pl